Zaproszenie na webinarium: "Przestrzeń publiczna bez barier - społeczny monitoring dostępności" dniu 27 marca 2023 r.

Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych(FLOP)  i Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki (LFOON) zapraszają w dniu 27 marca 2023 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 na webinarium „Przestrzeń publiczna bez barier – społeczny monitoring dostępności”.

 

Społeczny monitoring dostępności powinien być prowadzony przez różne instytucje, w tym przez NGO i grupy nieformalne. Współpraca między nimi może przyczynić się do lepszego zrozumienia potrzeb i oczekiwań osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Monitoring dostępności może być skutecznym narzędziem w walce o przestrzeń publiczną bez barier. Polega on na aktywnym udziale obywateli w obserwowaniu, zgłaszaniu i monitorowaniu dostępności przestrzeni publicznej. Oprócz samego monitorowania, ważne jest również prowadzenie działań edukacyjnych i informacyjnych, które pozwolą na zwiększenie świadomości społecznej w zakresie problematyki dostępności przestrzeni publicznej. Dzięki temu społeczeństwo będzie bardziej otwarte na potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

 

WEBINARIUM: Przestrzeń publiczna bez barier – społeczny monitoring dostępności

 

Czas: 27 mar 2023 17:00 Warszawa

 

Dołącz do spotkania Zoom

https://zoom.us/j/91266573078?pwd=Tkgza1hCWjc3NmhKUS9STjVlbjdZZz09

 

Identyfikator spotkania: 912 6657 3078

Kod dostępu: 621676

Znajdź numer zgodny z Twoją lokalizacją: https://zoom.us/u/am4wywIQz

 

Webinarium jest realizowane w ramach projektu pt. „Lubelscy Liderzy Dostępności na START”, realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Projekt jest realizowany przez Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych w partnerstwie z Lubelskim Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki.

 

Więcej o projekcie na stronach: www.flop.lublin.pl  i www.liderzydostepnosci.pl

 

 

English English Polish Polish
Skip to content